Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 2125 komentarzy

tak, jakby

InaMina - „ojciec, Ty mi nie mów jak mam robić, Ty rób, jak mówisz"

Gdzie jest ten punkt G?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdzie jest ten punkt G, który sprawi, że fachowiec będzie fachowcem? Zawsze! Z pokolenia na pokolenie! W każdej dziedzinie!

 Do zaspokajania potrzeb społecznych powstał ogromny aparat. I co z tego, że jest taki wielki i chce uchodzić za taki ważny? Gdy tylko wkroczy, zostawia po sobie płacz i zgrzytanie zębów.

Nie mogę pojąć, jak to jest, że ten aparat wcale się nie dziwi, ze tak mu nic nie wychodzi. Może powinien, choć trochę czytać, choć trochę się uczyć, choć trochę myśleć, żeby wreszcie pojąć cel swojej ‘działalności’. Nie ma to, tamto, on jest od zaspokajania, a jak tego nie robi, to niech się nie dziwi, że chcemy rozwodu z aparatem!

Mam już dość słuchania i oglądania kolejnych odsłon nieudacznictwa tego narcyza (aparatu), który wdzięczy się do siebie samego przed lustrem, a kolejne wtopy kwituje kolejnym idiotyzmem.

Czarę goryczy po codziennych pokazach niekompetencji, przelała dziś u mnie wypowiedź przedstawiciela nadzoru, który ma dopuścić lotnisko w Modlinie do stanu używania. A gdzie rozmowa z tym, który dopuścił pas przed fanfarami otwarcia Onego? Ludzie!, Czy to jest pierwsze lotnisko, pierwszy pas startowy, który Polacy zbudowali i uczą się na błędach???

Gdzie jest ten punkt G, który sprawi, że fachowiec będzie fachowcem? Zawsze! Z pokolenia na pokolenie! W każdej dziedzinie!

Tyle mamy ustaw, przepisów, instytucji, urzędów, ekspertów, fachowców a wszędzie widzimy gnioty bezsensu, niekompetencji, marnotrawstwa, zaniedbania.

A dziennikarze, którzy jak mało kto, widzą z bliska każdy przekręt, każdą machlojkę, ale dopiero, jak komuś omsknie się słowo, wycieknie filmik lub wyjdzie dziura w pasie startowym, dopiero wtedy, na nasz użytek są tacy wstrząśnięci, choć wcale niezmieszani. Oburza mnie u nich postawa relatywizacji każdego skandalu związanego z aparatem.

Każdy może mieć swoje zdanie, jednak gdzie jest ten punkt G, który sprawi, że dziennikarz będzie dziennikarzem?

A tak w ogóle to mam grypę i wkurzona jestem wszystkim! Tym, że kicham, kaszlę, że boli mnie głowa! Gdzie jest ten punkt G, który (bez durnych szczepionek, które tylko mutują wredniejsze odmiany) zabezpieczy nas przed epidemią gryp?

Rozumiecie już, że tym bardziej wkurzona jestem dzisiaj tym całym aparatem?

Gdzie jest ten punkt G, który sprawi, że moje wkurzenie rozprzestrzeni się tak, jak ten wirus, który nas gnębi?;-)

 

Grafika: http://poland-art.com/images/stories/Artysci/Stonawski_Michal/michal_stonawski/Michal_Stonawski_Punkt_G.jpg

KOMENTARZE

 • @InaMina
  Punkt G zawsze znajdziesz w technice.
  Punkt G znajdziesz w technice, tylko on zależny jest od 2 stabilizatorów. Jeden stabilizator (4) w technice utrzymuje prawdziwą równowagę we wszystkich urządzeniach, a drugi stabilizator (3) w polityce utrzymuje pozorną równowagę. Wieża Babel jest przykładem politycznej budowy.
  http://www.google.pl/search?q=Wie%C5%BCa+Babel&hl=pl&client=opera&hs=ZRx&tbo=u&channel=suggest&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=-D_sUPefAeqK4gS8koDgCw&ved=0CDoQsAQ&biw=1098&bih=685
 • @night rat 16:38:12 - Dzięki serdeczne :-)
  Widocznie złość mi nie szkodzi na myśli, skoro ktoś je docenia;-)

  Organizm w grypie, czy w zwykłym przeziębieniu, raczej nie odpoczywa, a ja wkurzona, bo dopiero co, jesienią, na 3 antybiotykach byłam przez jakiegoś wrednego wirusa:-(

  tiaa, une takie cwane „niewinne” są …
 • @goodness 16:55:21
  Jeśli w technice trzeba go szukać, to już wiem, dlaczego nie wiem, gdzie on jest ;-)
 • @InaMina 18:05:30
  Czasem chroba ma właściwy wymiar. Bo gdyby nie ona to , człowiek nie wiedziałby że żyje. A tak jest wszystko wiadome.
  Jest choroba , są wirusy i inne robaki które urządzają nam wędrówkę ludów po aptekach. Wiem coś o tym , bom dopiero wylazł na prostą.
 • @InaMina 18:05:30
  http://m.nowyekran.pl/38bafd8dba7105107325616871f72dbf,14,0.jpg
  Oczywiście ten najważniejszy punkt G jest w prawach natury i tylko z wielką starannością stosowany w technice daje wyniki. Dobrze, że wiesz gdzie teraz szukać punktu „G”, bo nadchodzi nowa darmowa energia punktu zerowego i tylko w prawdziwej równowadze, będzie można z niej korzystać.
  Zrównoważone techniczne systemy współczynnikiem (4) są prawdziwą równowagą liczby parzystej.
  Zrównoważone polityczne systemy współczynnikiem (3) są pozorną równowagą liczby nieparzystej:)
  http://maciejka.nowyekran.pl/post/74874,iranczyk-keshe-poczatek-nowej-ery-ludzkosci
 • @kanton 11:09:46
  Coś w tym jest. Nawet stłuczony mały palec u nogi, dopiero wtedy nabiera znaczenia, kiedy utrudnia chodzenie.

  Mam nadzieję dołączyć na tej prostej ..., jednak jeszcze 'błądzę', albo też 'majaczę'

  Pozdrawiam :-)
 • @InaMina
  Trzeba kochać pracę. Mnie żal było odejść i pozostawić robotę i ludzi. I nie poszedłem z kuponem Ekspres Lotka po wygraną a mijał termin. W nocy miałem sen: widziałem ręce i kartkę z napisem-NIC, i te ręce włożyły mi tą kartkę do butonierki w marynarce. I usłyszałem słowa: nie chciałeś, to nie masz NIC. I tak się stało, że i z robotą musiałem się pożegnać przez to, że wzgardziłem uśmiechem fortuny.
 • @Faber 18:19:33
  Ba!, Trzeba znać proporcję (mocium) Miły Panie;-)
  Mnie, jeśli żal, to tylko ludzi, bo praca zawsze nas znajdzie, nawet za darmo.

  Qrcze, jak to jest ze snami i ze szczęśliwym losem? Czasami zastanawiam się, jak to jest, że niektórym sprzyja fortuna, a licznym nie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY