Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 2125 komentarzy

tak, jakby

InaMina - „ojciec, Ty mi nie mów jak mam robić, Ty rób, jak mówisz"

Ryczące słowa, przeczące czynom.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

‘Koalicja słów’ zebrała się po wydarzeniach z tegorocznego MN, żeby wytłumaczyć się, dlaczego były zamieszki. Aby tej koalicji nie zaburzał NE, wyłączono go profilaktycznie.

 Nie sposób wejść na NE, a jak na chwilę się uda, to nie sposób przeczytać wybrany post, nie sposób też coś napisać, od czasu jak zapowiedziano tu bezpośrednią relację z MN.

A któż to, któż to nam uczynił? Zapewne sami administratorzy z właścicielem NE postanowili, że nie należy tu wchodzić. Prawda?

Kanałami zdobywana wiedza o prawdzie, także w drugi dzień po marszu jest tylko dla wytrwałych (nie powiem, że dla Orłów). Ten drugi dzień jest najważniejszy.

Policzę następne dni, w których NE nie będzie dostępny, żeby sprawdzić, jak mocno zabolało naszych decydentów to, że NE prezentuje obywatelską prawdę.    

Trzeba przecież Polakom, bełkotem słów z telewizorów, zrobić wodę z mózgów. Co im tam będą Obywatele bruździć w jakimś Internecie? Już klasyk (Wałęsa) powiedział: „Miała być demokracja, a każdy gada, co chce"

‘Koalicja słów’ zebrała się po wydarzeniach z tegorocznego MN, żeby wytłumaczyć maluczkim, dlaczego były zamieszki. Zgodnie z klasyczną maksymą, żeby „gadane było jedno”, zebrała się ONA.  Aby tej koalicji nie zaburzał NE, wyłączono go profilaktycznie.

 

Jeśli dwa lata temu, MN można było jakoś szybko zmarginalizować w mediach, to rok temu deczko niewygodnie było to ukrywać. Nie, nie marszu, a tej wzbierającej siły, wyrażanej uczestnictwem w nim, co pokazano przede wszystkim, na NE.

My spaliśmy cichutko z nadzieją przez rok od poprzedniego marszu, a ‘ktoś’ nie spał, czuwał, żeby przygotować się dniem i nocą na konfrontację z siłą nowych idei, zamiarów i planów.

To nie tylko o ‘patriotyzm’ chodzi w obchodzeniu dnia 11.11.

Patriotyzmem deklarują się wszyscy, choć każdy, wbrew Wałęsie „gada o nim inaczej”. Nawet obowiązujący prezydent gada o nim z ‘bulem’ (sama na własne uszy słyszałam, jak z wielokrotnym użyciem tego słowa opowiadał o bólu, w wywiadzie z wiodącą dziennikarką TVN w dniu 12.11. – czyż nie powinien wykreślić tego słowa ze swoich ust po wpadce ortograficznej?).

To nie o inne spojrzenie na patriotyzm chodzi ‘koalicji słów’.

Używano już wielu słów pejoratywnych, żeby zohydzić maluczkim tę głupią miłość do normalności, którą chcieliby mieć, a jej nie mają.  Każdego wystraszy ‘faszyzm’, o którym pisałam w poprzednim poście. Słowa, słowa. Zabijają, ranią, ograniczają.

Tym razem ‘koalicja słów’ chce zabić idee, plany, zamiary obywatelskie. To o to chodzi w tym bełkocie z telewizorów i dlatego wyłączyli NE i inne portale, o których wspomina i doświadcza wielu blogerów.

‘Koalicja słów’ boi się się nowej siły, która ma zbyt wielu zwolenników, żeby można było ją zmarginalizować, zlekceważyć, że nie urośnie jeszcze bardziej po 11.11.12.

Dlatego Internet nie działa przy otwieraniu ‘niektórych’ stron.

Oni to robią, my o tym wiemy i oni powinni wiedzieć, że my o tym wiemy.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Tag
  Okazało się, że tylko z tagiem 'xp' udało mi się przejść procedurę publikacji, po wielu nieudanych próbach przedarcia się ;-)
 • @jagna 22:48:11
  Nie oglądałam Lisa, dziękuję za relację.
  Pozdrawiam :-)
 • ?
  nie wiem o co chodzi....
  ja tam nie mam zadnego problemu...
  ani wczoraj, ani dzisiaj....z wejsciem na NEo
  jedyny moj problem to zalosny sygnal od zalosnego nadawcy internetowego....
  siedze pod londynem
  pozdrawiam Cie cieplo...
 • @robhood 22:59:53
  Hmm, to muszę zapytać mądrzejszych 'ONYCH', czy to tylko ja miałam
  (i jeszcze miewam) ten problem terytorialnie, czy może jestem w jakiś sposób groźna dla 'systemu'? ;-)
  Miej się dobrze w londyńskim klimacie :-)
 • nieuswiadomiony
  Chce poruszyc dwa tematy:
  1. Prowokacja policji.
  Czytam i ogladam filmiki z roznych sytuacji jakie mialy podczas manifestacji i dziwie sie opini, ze to jest prowokacja policji ale nie ma zadnej opini(komentarza) kto za tym stoi. Nie sadzicie chyba , ze policja sama z siebie tak sie zachowuje. Maja rozkazy z gory jak dyskredytowac uczestnikow i organizatorow manifestacji i wiernie to realizuja. Zasada jest jedna. Kowalski jak nie bedziecie wykonywac polecen(rozkazow) i sie nie wykazecie mamy innych na wasze miejsce. Na koniec mozna powiedziec po co sa te prowokacje wyrezyserowane przez przydupasow Donia, Bula. Maja utwierdzic zmanipulowanych Polakow, ze takich imprez nie moze byc, ze biora w nich udzial bandyci, chuligani. Byc moze wprowadzi sie poprawke i wogole zakaze sie takich manifestacji w trosce " o bezpieczenstwo obywateli"
  2. Organizowanie manifestacji.
  Nie znam sie na organizowaniu duzych imprez(manifestacji) wiec nie bede zabieral glosu w tym temacie. Jedno mnie zastanawia(nie daje spokoju) dlaczego ten marsz jest organizowany w godzinach popoludniowych. Wiadomo, ze w listopadzie dnie sa krotkie i szybko zapada zmrok w ktorym latwiej jest sie poruszac i dzialac ludziom ktorzy robia zadymy niezaleznie po ktorej stronie sie opowiadaja. Jak bylaby roznica gdyby zorganizowac manifestacje np. o godzinie 11:00??
 • @Autor
  "Nie sposób wejść na NE, a jak na chwilę się uda, to nie sposób przeczytać wybrany post, nie sposób też coś napisać, od czasu jak zapowiedziano tu bezpośrednią relację z MN."
  Zanim wszyscy popadna w paranoje, juz tlumacze. Przez ludzi, ktorzy intensywnie wchodzili na strone w krotkim czasie, serwer zostal przeciazony, i dlatego zaczal spowalniac. Taktyka zamykania serwerow stron prowadzona przez Anonymous jest podobna, tylko ze tutaj byli to prawdziwi ludzie przeciazajacy strone. Moze nawet dojsc do przeladowania serwera, i wtedy taka strona znika z sieci. Ale oczywiscie, ze lepiej mowic iz jakas klika blokuje internet.

  Pozdrawiam
 • @Logic
  "Zanim wszyscy popadna w paranoje, juz tlumacze."

  Najpierw sam sobie wytłumacz własny bełkot na temat Kaczyńskiego a później - jak może kiedyś odzyskasz wiarygodność - będziesz się bawił w inne tłumaczenia ...
 • @InaMina 23:08:19
  "... sama na własne uszy słyszałam, jak z wielokrotnym użyciem tego słowa opowiadał o bólu, w wywiadzie z wiodącą dziennikarką TVN ..."

  Posłuchaj sobie prawie godzinnej jego rozmowy z wiodącą "dziennikarką" TOK FM i Superstacji, Janiną Paradowską. Dowiesz się z niej, jak "pan prezydent" dzień w dzień zamartwia się o SWÓJ NARÓD, jak on myśli o wszystkim i o wszystkich, jaki jest wyrozumiały dla maluczkich ... - przypominał Nerona, który (na filmie) przed wyjściem na balkon sam się wzruszał mówiąc jak go Naród kocha, jaki ON dźwiga ciężar nie do zniesienia dla zwykłych ludzi ... :)))

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 15:16:05
  Jak mozna samemu sobie cos wytlumaczyc? Przeciez to zakrawa o rozdwojenie jazni, ktorego nie posiadam. Poza tym chcialbym sie dowiedziec o jakim belkocie na temat pana szanownego Kaczynskiego mowa? Poza tym odpiera pan prawdziwe infromacje czyms takim? Naprawde, tylko na tyle pana stac? A i tak poza tym, wiarygodnosc w internecie? Chyba pan postradal rozum.
 • @Logic
  "Jak mozna samemu sobie cos wytlumaczyc? Przeciez to zakrawa o rozdwojenie jazni, ktorego nie posiadam ... o jakim belkocie ... mowa?"

  Ja również, nie posiadam - choć potrafię wyjść z siebie i stanąć obok ... ale nie z nerwów, lecz by nie zasugerować się czymś, co na pierwszy rzut oka mogłoby wyglądać inaczej. Tak więc, tamta zdolność - ani rozdwojenie, ani jasnowidzenie - nie jest tu do niczego potrzebna, gdyż wystarczy zwykła wiedza lub przyzwoitość.
  Wystarczyło przyjąć do wiadomości oczywisty fakt, z którym nikt (z oponentów) ŻADNEJ polemiki nawet nie spróbował, bo wiedział, że przegra z kretesem:
  "W ocenie Jarosława Kaczyńskiego artykuł "Rzeczpospolitej" o trotylu znalezionym na wraku tupolewa był rzetelny, a gdyby prokuratura zaczęła swoją konferencję nie od ataków na gazetę i dziennikarza, ale od stwierdzenia, iż rzeczywiście polscy prokuratorzy i eksperci byli w Smoleński, że znaleziono wysokooenergetyczne cząstki jonizowane, że wyniki badań muszą być jednak jeszcze potwierdzone - wszystko odebrano by inaczej."

  Dla jasności ujmę to tak:
  Kretynem, idiotą ..., jest KAŻDY, KTO polemizując z tezami przedstawionymi przez Gmyza lub z tezą Kaczyńskiego (że "na 99% doszło do zamachu") jako kontrargumentu używa pytania (żądania):
  NO TO podaj kto dokonał tego zamachu!
  NO TO podaj powody, którymi ten potencjalny zamachowiec się kierował!
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/79482,kaczynski-na-99-procent-to-byl-zamach-moglo-chodzic-o-zemste#comment_669623

  W tym miejscu, najbardziej zasadne jest powszechnie znane pytanie:
  Co ma piernik do wiatraka?
 • @1normalnyczlowiek 16:13:35
  Otóż motyw popełnienia czynu, jest najszybszą, jak i najskuteczniejszą metodą dojścia do właściwych wniosków, potrzeba bardzo silnego motywu by dokonać zamachu na prezydenta obcego państwa. Przypominam, że nawet Stalin się do tego nie posunął. A dlaczego pan zapyta? Ponieważ, jest to za duża stawka. Za wiele ludzi uwikłanych w zbrodnie gwarantuje wycieki na zewnątrz. Czy zdaje sobie pan sprawę, co by się stało, gdyby to wszystko wyciekło na przykład do Stanów Zjednoczonych? Wszystkie państwa zerwałyby stosunki polityczne z Rosją, wiedząc że wycieczka tam może skończyć się wybuchem. Kolejną dziurą w myśleniu jest fakt, iż Kaczyński nie zostałby nawet wybrany kolejny raz na prezydenta, w przeddzień zamachu w sondażach dawano mu jakieś 18% (!), więc po co (chyba, ze chciałoby się przez to ratować wizerunek partii) dokonywać zamachu skoro za 3 miesiące by go już nie było na stanowisku. Ostatnio samolot rozbił się bodajże we Francji, przewoził kilku wojskowych i przedstawiciela Banku Centralnego Algierii, wraz z papierem umożliwiającym drukowanie ich waluty. To nie był wypadek, a wie pan dlaczego? 4 ciała znaleziono, 2 uznano za zaginionych, świadek mówił o spadochronie, papierka oczywiście nie udało się znaleźć. To ma sens, a zamach nad Smoleńskiem raczej nie.
 • @Logic
  "... motyw popełnienia czynu, jest najszybszą, jak i najskuteczniejszą metodą dojścia do właściwych wniosków, potrzeba bardzo silnego motywu by dokonać zamachu ..."

  Niby tak, ale wszystko co napisałeś, dotyczy ewentualnych motywów i ustalania autorów zamachu A my tu rozmawiamy TYLKO I WYŁĄCZNIE o tym:
  Czy zamach BYŁ?

  Znalezienie motywu by kogoś unicestwić i tych, którym na tym by zależało, jeszcze nie dowodzi, że zamach był.
  Bo po pierwsze, albo obiekt "pożądania" jeszcze żyje - bo jakby nie żył, to po co jeszcze przygotowywać na niego zamach?
  Albo po drugie - nie żyje a więc NAJPIERW należy znaleźć dowody, JAK to się stało, czyli:
  Czy był zamach?
  I tego NIE WYKAŻESZ przedstawiając motywy i osoby, lecz musisz przedstawić dowody w postaci okoliczności i środków, jakie były użyte, by kogoś zlikwidować. Po znalezieniu tych środków, można szukać, do kogo należały a po udowodnieniu do kogo, można ustalać motywy!
  I na razie został uczyniony ten pierwszy krok, kiedy to wiemy na 96 - 99%, że ślady środków wybuchowych były w miejscach, w których nie miały prawa być!
  Proste? :)
 • @1normalnyczlowiek 01:27:14
  Kto wysadza samolot trotylem? Dajciez spokoj, to nie czasy drugiej wojny swiatowej. Sa lepsze srodki wybuchowe, niz trotyl.

  "Znalezienie motywu by kogoś unicestwić i tych, którym na tym by zależało, jeszcze nie dowodzi, że zamach był."
  Ale brak jakichkolwiek motywow moze swiadczyc o fakcie, ze zamachu nie bylo. I to dosyc dosadnie

  "I na razie został uczyniony ten pierwszy krok, kiedy to wiemy na 96 - 99%, że ślady środków wybuchowych były w miejscach, w których nie miały prawa być!"
  Bo tak napisano w gazecie, sam pan wie, ze w mediach manipuluje sie ludzmi, skad wiadomo, ze to tez nie byla manipulacja? I prosze nie mowic, ze PiS nie jest w ukladzie, bo wszyscy wiemy ze zmarly prezydent zasiadal przy okraglym stole.
 • @Logic - Przestań robić pośmiewisko z logiki!
  "Kto wysadza samolot trotylem? Dajciez spokoj, to nie czasy drugiej wojny swiatowej. Sa lepsze srodki wybuchowe, niz trotyl. "

  ---> Jest tyle możliwości, dlaczego znaleziono tam ślady trotylu, że można napisać pracę magisterską a gdyby jeszcze opisać, jak i dlaczego tych śladów "nie było" w dniu tragedii i później a dopiero "odnalazły się" teraz, to można popełnić pracę doktorską ...

  Przecież inny ładunek - jak chcesz, to jakiś nowoczesny - mógł być umieszczony w dowolnym miejscu RAZEM z drobną ilością trotylu, by np. odwrócić uwagę.
  Ciągle "zapominasz, że to był SAMOLOT, czyli urządzenie, które unosi się w powietrzu, tylko wtedy, gdy ma wszystko symetrycznie rozmieszczone! Dlatego nawet malutki ładunek, umieszczony w końcówce skrzydła jest w stanie wywołać "spodziewany efekt"! A dzięki takiemu umieszczeniu jego, nie jest możliwy do wykrycia przed lotem a po wybuchu, ani nie przedostaną się cząsteczki do części pasażerskiej, ani też pasażerom nie popękają błony bębenkowe - a brak tych objawów, idioci w rodzaju Hypkiego, Osieckiego, Białoszewskiego, Laska e.t.c., przytaczają jako dowód, że nie było wybuchu! Może i takiego wybuchu nie było, ale NIE NA TEJ podstawie można to wykluczyć, rozumiesz??? :)
 • @YOY 01:04:30
  Oglądamy coraz więcej dokumentów, które potwierdzają pierwszą reakcję uczestników, czyja to była prowokacja. Oczywiście nikt nie wymienił ust, które wydały rozkaz.
  Tu musielibyśmy dłuuugo rozmawiać na temat tego, jak ma się zachować człowiek w mundurze, który musi wykonać rozkaz przełożonego. Wszędzie są ludzie i parapety.

  Jeśli obowiązujący prezydent wprowadzi taką ustawę, to chyba nie poprowadzi już sam marszu ‘jedności’ za rok?;-)
  Swoją drogą ten ‘dobry’ marsz odbywał się bez jednego, widocznego w telewizorze kasku sił porządkowych. Skąd oni wiedzieli, że nikt nie rzuci racy? To skrajna nieodpowiedzialność dowództwa policji, że prezydenta nie ochraniali tak, jak zwykłych obywateli!;-).
  A może, dlatego nie widziałam przy obowiązującym, morza flag, a jedynie dwie skromnie powiewały gdzieś 10 m. za czołem naszego troskliwego? jak nie ma flag, to nie ma co spodziewać się agresji;-)

  W drugiej sprawie też się zgadzam, że w świetle dnia to i filmy byłyby wyraźne. Zapewne te godziny były zarezerwowane dla ważniejszych obywateli.
  Pozdrawiam (jak uda mi się opublikować odpowiedź) :-)

  O! wyglądało przez chwilę, że byłam zablokowana na swoim blogu, bo sprawdzało mi uprawnienia :-)))
 • @Logic 01:20:15
  W paranoję chyba jeszcze nie popadłam, jednak przyznam, że 4 dzień trudnego drapania się na NE, w ten gorący czas, wzbudza we mnie wszystkie demony podejrzliwości :-))
 • @night rat 06:59:14
  Ja też miałam podejrzenia, że jak już otworzyłam, NE, to ‘Ups!… itd.’ czytałam przy najgorętszych tematach. Może tagi grały tu zasadniczą rolę?
  Ja się nie znam, a jak się nie znam, to staję się niebezpieczną spekulantką :))

  Jeśli mamy większą widownię i dlatego my nie możemy pisać, to tylko się cieszyć, ale kto z milionów nowych czytelników będzie uparcie 4 dzień klikał w NE, skoro się nie otwiera?
  Czytałam też wyjaśnienia, że to amerykańskie problemy tak nam utrudniają, tylko znowu czasowo mi się to nie zgadza;-),

  Czekamy zatem na lepsze czasy i łącza
  Pozdrawiam :-)
 • @1normalnyczlowiek 15:22:15
  Też zadziwia mnie to niezmącone niczym przekonanie obowiązującego prezydenta, że, jak piszesz „Naród go kocha”. On w to chyba wierzy;-).
  PO, łącznie ze swoim wodzem, też ma tę przypadłość.
  Choćby wszystkie fakty i wydarzenia pokazywały im, że jest inaczej, to oni gniewają się na fakty i wydarzenia, nie dopuszczając do siebie, że największa (%%) miłość, może jeszcze szybciej ulecieć.
  Co mówić o tych, którzy nie kochali od początku? Zmusić ich do pokochania?
  Psychologicznie, gdyby to nie było tragiczne w skutkach, to byłoby śmieszne.

  Pozdrawiam (w trudzie wielokrotnego wejścia, żeby odpisać) :-)
 • @InaMina 20:39:15
  Zwolnione uruchamianie serwera i powielony artykuł Posła Zygmunta Wrzodaka http://wrzodakz.nowyekran.pl/post/79788,wyprzedaz-polskich-hut#comment_673137 , pokazuje możliwe podłączenie zewnętrzne NE z maszyną do sterowania, lub zwiększony system zabezpieczeń. Pozdrawiam:)
 • @
  ŁŁ u siebie na blogu w komentarzu sugeruje że kłopoty techniczne NE powodują Amerykanie... bo tam są serwery NE. Ciekawe. Zwłaszcza że serwery zalało w wieżowcach, zawiało :):):) Mało wiarygodne, to mi wygląda na robotę krajowych też specjalistów, czy to lewaków crakerzy, czy służb specjalnych? Pewnie wszyscy chcą żeby NE szlag trafił, albo zniechęcał użytkowników, czytelników. Od 5 dni korzystanie z NE jest zmorą, bywało że wcale nie mogłem wejść, albo komentować, ciągle przeglądarka wariuje, dns szuka, oj NE ma wielkie problemy techniczne.

  W USA o ile wiemy rządzą pewien ruch narodowy który jest bardzo przeciwny naszemu Ruchowi Narodowemu. Tu szukałbym problemów z serwerem, łączami. Ponadto jako ruch przeciw masonerii, NWO... to podpadamy wszystkim.
 • @goodness, @ Marek Kajdas
  Tekst zaczynam od słów: "jak mi się uda opublikować odpowiedź"

  Porąbane to wszystko i wcale nie chodzi mi o Porębę z PiS-u;-)

  Pozdrawiam serdecznie :-)
 • @InaMina 22:33:14
  Kiedyś, aby się udało wystarczyły „wici”. Dziś milczenie na temat „edukacji w sejmie” i ”Dlaczego w dniu niepodległości, „insygnia władzy ludu” są zamknięte pod kluczem?”. Dlatego początki tekstów na NE będą od Twoich słów: "jak mi się uda opublikować odpowiedź"

  http://si.nowyekran.pl/post/79923,o-edukacji-w-sejmie
  http://nwsn.nowyekran.pl/post/79417,tylko-pytam
 • @InaMina 22:22:01
  Do dzisiaj jest ciężko. Niepoprawni w ogóle leżą. Nie wierzę w przypadki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY